Mark Zuckerberg Karısı Priscilla Chan Kimdir?Nasıl Tanıştılar?

Son yılların en büyük sosyal paylaşım sitesi Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg Priscilla Chan ile dünya evine girdi ve resimlerini profilde paylaşarak evliliklerini böylece ilan etmiş oldular.
Birçok kişi onu gizlice evlendiği, Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg’in sevgilisi olarak tanıyor. Özellikle sürpriz evlilikleri ile gündeme damgasını vuran çift neredeyse tüm dünyanın ilgi odağı durumunda. Peki herkesin merak ettiği Priscilla Chan aslında kim? Ne iş yapıyor? Mark Zuckerberg’le nasıl tanıştılar? İşte tüm bu sorularınızın cevabı…
Priscilla Chan ve Mark Zuckerberg’in ilişkisi Harvard’da başladı. Daha sonra Zuckerberg Facebook adlı sosyal paylaşım ağını kurarak önde gelen zenginlerden biri olurken, Chan’da doktor olmaya karar verdi. 27 yaşındaki Chan, University of California San Francisco’da tıp eğitimi gördü. 9 yılı aşkın bir süredir birlikte olan çiftin düğün törenleri sadece meyda ve takipçilerine değil davetlilerine de sürpriz oldu. 100 kişinin altında bir davetli listesinin yer aldığı düğüne gelen konuklar aslında Chan’in mezuniyet törenine gittiklerini sanıyorlardı.
Önceleri Harvard’da yaşayan Chan,üniversite eğitimi için Mark’la birlikte California’ya taşındı. Chan, burada Facebook’un büyümesiyle birlikte ünlenen Mark’ın sevgilisi olarak medyada yer almaya başladı. Ancak Priscilla Chan doktor olmasının yanı sıra 4Chan’ın kurucusu. 4Chan; dünyanın en çok takip edilen siteleri sıralamasında 640. olan bir forum sitesi. Anime ve manga öğelerinin paylaşımı üzerine kurulan site çok sayıda kişi tarafından ziyaret ediliyor.

Yorumlar

İsim Gerekli:

Yorumunuz Gerekli: