Güneş Emir ve Koray Ergök Deniz Yıldızı’ndan Neden Ayrıldı?

Güneş Emir ve Koray Ergök Deniz Yıldızı dizisinden neden ayrıldı.İki başrol oyuncu yoğun çalışma şartlarına itiraz edince diziden gönderildiler..Deniz Yıldızı’nın başrol oyuncuları Güneş Emir ve Koray Ergök, yoğun çalışma koşullarından dolayı sette bayılmaya başladı. Şartların değiştirilmesini talep eden iki oyuncu hem diziden gönderildi, hem de haklarında dava açıldı
FOX’un reyting rekortmeni günlük gençlik dizisi “Deniz Yıldızı”nın iki başrol oyuncusu Koray Ergök ve Güneş Emir, geçen sezon başı en popüler oldukları dönemde diziden ayrıldı. Emir, senaryo gereği annesinin yanına gönderildi, Ergök ise öldürülerek hikâyeye veda etti. İki oyuncu, 2 yıl boyunca başrol oynadıkları dizi her hafta büyük kanallara fark atarak en çok izlenen 5 program arasına girme başarısını gösterince Beyaz Show programına da konuk oldu.
470 bölüm oynadılar

Günes- Emir ve Koray Ergok
Ancak oyuncuların aynı dönemde veda edişi dizinin fanatiklerini çok şaşırttı. Bu konuda ne oyuncular ne de yapım şirketi bir açıklama yaptı. “Deniz Yıldızı”nın iki başrol oyuncusunun ayrılık nedeni, Memet Ali Alabora’nın başkanlığını yaptığı Oyuncu Sendikası’nın yürüttüğü davayla ortaya çıktı. 2 yıl içinde 470 bölümde rol alan iki oyuncunun, günde 13-15 saatlik çalışma koşullarına itiraz edince yapım şirketiyle mahkemelik olduğu ortaya çıktı. Psikolojisinin bozulduğu belirtilen Koray Ergök, aşırı yorgunluktan sette bayıldı. Güneş Emir ve Koray Ergök, ruh ve beden sağlıklarını kaybetmeye başladıklarını ifade etti ve yapımcı Focus Film’e “Biz bu koşullarda çalışmak istemiyoruz” diyerek kazan kaldırdı.
Yapım şirketi de iki oyuncuya projeye başlamadan önce imzaladıkları 5 yıllık sözleşmeyi hatırlattı. Bunun üzerine Emir ve Ergök, bu sözleşmenin iptal edilip yerine 1 yıllık sözleşme yapılmasını, ücretlerinin artırılmasını, günde 9 saat çalışılmasını ve fazla mesailerin de kendilerine ödenmesini talep etti.
Bu istekleri kabul edilmeyen iki oyuncunun senaryodaki rollerine son verildi. Focus Film, iki oyuncuya sözleşme şartlarına uymadıkları için dava açtı. Ergök ve Emir’in eski şirketleriyle davalık oldukları için yeni iş almakta zorluk çektikleri kaydedildi. (Milliyet)

Yorumlar

  1. beyza diyor ki:

    çok güzel iki oyuncu kovuldular

  2. hüseyin can atmaca diyor ki:

    allah rızası jçjn bir mucize olsun da geri dönsünler hep ağlıyorum denjz yıldızını 24 ağustos 2009 dan beri kaçırmadan jzliyorum denjz sjz mert siz dizinin tadı tuzu kalmadı

  3. sabiha kirmizi diyor ki:

    Bence iyi olmus biz ailece izliyoruz cok uygunsuz hareketleri var

İsim Gerekli:

Yorumunuz Gerekli: